Іспит громадськими роботами не пройшов

prison2__580_no_0

У січні цього року 28-річного мешканця райцентру Надвірна Івано-Франківської області працівники міліції затримали при спробі вчинити крадіжку колективного майна громадян. Своєчасно попередивши злочин, міліціонери фактично врятували надвірнянця від в’язниці. З тієї причини, що зловмисник не вчинив усіх дій, яких вважав необхідними для доведення злочину до кінця, суд надав підсудному можливість спокутувати вину без ізоляції від суспільства. Чоловік мав відпрацювати 240 годин на громадських роботах на підприємстві житлово-комунального господарства. Йому роз’яснили порядок та умови відбування цього покарання, однак засуджений працювати не захотів. Понад те, у травні надвірнянця знову затримали за вчинення майнового злочину.
Як було встановлено досудовим слідством, нероба з корисливих мотивів проник у новобудову одного з громадян, звідки вчинив крадіжку бензопили і електроінструментів. Крім того, крадієві вдалося знайти місце, де господар зберігав припаси спиртних напоїв. Зловмисник був просто ошелешений, коли надибав 6 пляшок горілки преміум-класу. Щоправда, посмакувати нею вдосталь не вдалося, оскільки наступного дня молодика затримали, а крадені речі, за винятком кількох пляшок горілки, вилучили. Таким чином надвірнянець знову постав перед судом за вчинення злочину, передбаченого ч.3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло чи інше приміщення).
Розглянувши справу у відкритому судовому засіданні, Надвірнянський районний суд прийшов до висновку, що цього разу виправлення і перевиховання підсудного можливе в місцях позбавлення волі. Суд врахував, що підсудний свідомо уникав відбування покарання за попереднім вироком і в той час вчинив новий злочин.
За ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, суд призначив підсудному покарання у вигляді 6 місяців арешту, натомість за крадіжку майна призначив покарання у межах санкції ч.3 статті 185 Кримінального кодексу України – 3 роки позбавлення волі. За рішенням суду до цього терміну було приєднано покарання за попереднім вироком. Отже, 28-річний чоловік через власну нерозважливість перебуватиме в ізоляції від суспільства 3 роки і 30 днів. Вирок суду вступив у законну силу.

УМВС України в Івано-Франківській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *