Про місто

town2

Надвірна (пол. Nadwórna, рос. Надворная, їдиш נאדווארנא) — місто розташоване на правому березі річки Бистриці Надвірнянської, що у передгір’ї Українських Карпат. Його розділяє на дві частини річка Стримба, притока Бистриці. На лівому березі Бистриці височіють дві гори — Городище і Скала або Потоки.

Місто розташоване в Західній частині України, в Івано-Франківській області.
На північному сході від Надвірної розташовані села Назавизів, Перерісль, на південному сході — Верхній Майдан, Красна, на півдні — Стримба і Лоїва, на заході — селище Битків, на північному заході — село Молодків, на півночі — Гвізд, на південному заході — Пнів, Пасічна.

Історія міста

Перші поселенці на теренах Надвірної з’явилися у ІІ тис. до н. е. За містом, на східному пагорбі, виявилено поселення бронзового віку, яке було зруйноване під час будівництва Пнівського замку. Через відсутність джерел не можна точно визначити які саме племена жили на цій території.
На території міста залишки укріпленого валами городища Х — ХІІІ ст. Городище розташоване на північно-західній околиці Надвірної на високому відрозі гори Городище на лівому березі Бистриці.

більше інформації…

Транспорт

Економіка міста

Видатні постаті міста

Туристичні обєкти, місця відпочинку